1         2         aez         anagennisi         11         22         119         aris         4         7        18521         8         karmiotissa         10        

 

 

 

Wednesday, 11 January 2017 15:08

Η Κ.Ο.Χ. βράβευσε τους κορυφαίους! (pics-video)

Σε μια ωραία τελετή, που φιλοξενήθηκε στο Ολυμπιακό Μέγαρο (αίθουσα Ευ Αγωνίζεσθαι), η Κυπριακή Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης βράβευσε το βράδυ της Τρίτης τα σωματεία και τους αθλητές που διακρίθηκαν στην αγωνιστική περίοδο 2015-16.

Την τελετή, πέραν από τους βραβευθέντες, τίμησαν με την παρουσία τους ο πρόεδρος του ΚΟΑ, μέλη της ΚΟΕ, πρόεδροι Ομοσπονδιών, ενώ εκ μέρους του Υπουργείου Παιδείας έδωσε το παρών της η Επιθεωρήτρια Μέσης Εκπαίδευσης κ. Κάλλη Χατζηιωσήφ.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την εκδήλωση “Βραδιά Χειροσφαίρισης”

Την “Βραδιά Χειροσφαίρισης” άνοιξε με χαιρετισμό ο πρόεδρος της Κ.Ο.Χ. Χαράλαμπος Λόττας ο οποίος έκανε ένα μίνι απολογισμό της αγωνιστικής περιόδου 2015-16 ενώ στο καταληκτικό του σχόλιο επεσήμανε:“Τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε δεν πρέπει να μας λυγίσουν. Εγώ προσωπικά και οι συνεργάτες μου στην Κυπριακή Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης, καλούμε τους φίλους παράγοντες των σωματείων να σμίξουμε μαζί τις δυνάμεις μας και να συνεχίσουμε να δίνουμε την μάχη, όχι απλά για να επαναφέρουμε το αγαπημένο μας άθλημα στο σωστό δρόμο και να του δώσουμε ξανά τη χαμένη του αίγλη, αλλά και για να το ανεβάσουμε στη θέση που του αρμόζει και που του αξίζει να βρίσκεται”.

Όσον αφορά το τελετουργικό της όλης εκδήλωσης βραβεύτηκαν οι πρωταθλήτριες και δευτεραθλήτριες ομάδες όλων των κατηγοριών συμπεριλαμβανομένων και των Αναπτυξιακών σε σάλα και beach handball.

Μετά από εισήγηση που έγινε και ψηφοφορία από τους Ομοσπονδιακούς τεχνικούς και τους προπονητές των αναπτυξιακών τιμήθηκαν 3 αθλητές από κάθε ηλικία που μέσα από την αγωνιστική τους παρουσία διακρίθηκαν την χρονιά που μας πέρασε.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ U13

Κυριάκου Φωτεινή – Α.Σ. Λατσιά

Παπαντωνίου Παρασκευή – Ε.Ν. Αθηένου

Πέτρου Μαρία – Κ.Ν. Αγ. Τριμιθιάς

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΑΓΟΡΙΩΝU13

Αραούζος Χρίστος – ΠαρνασσόςΣτροβόλου

Γρηγορίου Ανδρέας – ΠαρνασσόςΣτροβόλου

ΠαστούΠαναγιώτης – Α.Σ. Λατσιά

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝU15

Αντωνίου Γεωργία – Πανελλήνιος Λευκωσίας

Τανίδου Σοφία – Πανελλήνιος Λευκωσίας

Χατζηματθαίου Κωνσταντίνα – Α.Ο. Αραδίππου

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΠΑΙΔΕΣU15

Αργυρού Κώστας – Προοδευτικός Πάφου

Παπαλαμπριανού Ανδρέας – Α.Σ.Σ. ΣΠΕ Στροβόλου

Χατζηανδρέα Χριστόφορος – ΘΟΙ Αυγόρου

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΝΕΑΝΙΔΩΝU17

Ηλία Μαλβίνα – Α.Σ. Λατσιά

Σβετλίνοβα Βικτώρια – Α.Σ. Λατσιά

Ζήνωνος Ελένη – Α.Ο. Αραδίππου

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΝΕΩΝU17

Καΐλης Μιχάλης – Α.Σ.Σ. ΣΠΕ Στροβόλου

Παρασκευά Λούκας – Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου

Χατζησάββα Ανδρέας – Α.Σ.Σ. ΣΠΕ Στροβόλου

Ομάδες Ήθους

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ– ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΑΚΑΚΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ– ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ– ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

Πρώτοι Σκόρερ

Β’ Κατηγορίας Ανδρών

Κωνσταντίνος Χαραλάμπους – Α.Ο. Αραδίππου

Κατηγορία Γυναικών

Καταρίνα Ράνσιντς – Ε.Ν. Αθηένου

Α’ Κατηγορία Ανδρών

Χρίστος Χατζηεφραίμ – Παρνασσός Στροβόλου

Κορυφαίοι της χρονιάς

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ U18

KΑΙΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ – Α.Σ.Σ ΣΠΕ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ U18

ΙΑΚΩΒΟΥ ΣΤΑΛΩ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΑΘΗΕΝΟΥ

Κατηγορία Γυναικών

Άντρια Τάκη – Α. Σ. Λατσιά

Α’ Κατηγορία Ανδρών

Τζούλιο Αργυρού – Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο

Καλύτερος Τερματοφύλακας – Έπαθλο εις μνήμην Νικόλα Ποπάζη

Κώστας Χριστοδούλου – Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο

Μεγαλύτερη Συνεισφορά στην Εθνική Ανδρών

Κυριάκος Σοφοκλέους – Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο

Το παρών για άλλη μια χρονιά στις ετήσιες Βραβεύσεις της Κυπριακής Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης η εμβληματική κυρία Πόπη Χριστοφόρου μητέρα των διδύμων μας Χρίστου και Μίλτου Χριστοφόρου η οποία εκ μέρους του ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ ΜΙΛΤΟΥ & ΧΡΙΣΤΟΥΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ απένειμε χρηματικό έπαθλο στις 2 νικήτριες ομάδες του SUPERCUP.

Σούπερ Καπ Γυναικών

Α.Σ. Λατσιά

Σούπερ Καπ Ανδρών

Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο

Κατά την διάρκεια της τελετής βράβευσης έγινε η απονομή των διπλωμάτωνστους επιτυχόντες διαιτητές οι οποίοι παρακολούθησαν σειρά σεμιναρίων από τις 15 Φεβρουαρίου μέχρι την 1η Ιουλίου για απόκτηση διπλώματος διαιτησίας.

Read 276 times

• Live Στοίχημα | Live Streaming Αγώνες | 100% Μπόνους Εγγραφής

Stoiximan.gr: Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

17:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

18:00 ΕΡΜΗΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

16:00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΕΛ

17:00 ΔΟΞΑ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

18:00 ΑΕΚ – ΑΕΖ

ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

19:00 ΑΕΛ – ΑΡΗΣ 

Βαθμολογία

  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1. ΑΠΟΕΛ 20 52-10 49 
2. ΑΕΚ 20 38-12 46
3. AEΛ 20 31-12 44   
4. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 20 45-15 43  
5. ΟΜΟΝΟΙΑ 20 40-28 38  
6. ΕΡΜΗΣ  20 25-31 28   
7. ΕΘΝΙΚΟΣ 20 33-32 27
8. Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 19-23 26 
9. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 22-23 23 
10. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 20 22-38 20  
11. ΑΡΗΣ 20 18-40 15  
12. ΔΟΞΑ 20 8-29 11 
13. AEZ 20 19-50
14. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 20 18-43 6

Ζωντανά στην TV

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

CYTAVISION SPORTS 1

19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ    

EUROSPORT 1

08:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟ ΟΠΕΝ      

EUROSPORT 2

08:00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑΝΟ ΟΠΕΝ      

NOVASPORTS 2 HD

22:00 ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΤΣΑΒΕΣ - ΝΑΣΙΟΝΑΛ ΜΑΔΕΪΡΑ

Copyright © 2014. All Rights Reserved.