1         2         aez         anagennisi         11         22         119         aris         4         7        18521         8         karmiotissa         10        

 

 

 

Wednesday, 11 January 2017 17:05

Τριετής αποκλεισμός από την Ευρώπη για Παρτίζαν

Ευρώπη... τέλος για την Παρτίζαν για τα επόμενα τρία χρόνια. Η ευρωπαϊκή ποδοσφαιρική ομοσπονδία τιμώρησε την ομάδα του Βελιγραδίου με τριετή αποκλεισμό από τις διοργανώσεις της, εξαιτίας χρεών που δεν κατάφερε να εξοφλήσει.

Το ποσό ανέρχεται στα 2.500.000 ευρώ και το μεγαλύτερο μέρος των οφειλών είναι προς το κράτος. "Είναι η ποινή που αρμόζει σε τέτοιου είδους περιστάσεις", υποστήριξε σε ανακοίνωσή της η αρμόδια επιτροπή της UEFA.

Η Παρτίζαν αποκλείστηκε από την πολωνική, Ζαγκλέμπιε, για το δεύτερο προκριματικό γύρο στο Europa League της τρέχουσας σεζόν, ενώ μετά από 21 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της γειτονικής χώρας βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 48 βαθμούς, έξι λιγότερους από τον πρωτοπόρο Ερυθρό Αστέρα.

Read 734 times

• Live Στοίχημα | Live Streaming Αγώνες | 100% Μπόνους Εγγραφής

Stoiximan: Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς!
Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά
στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

17:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

18:00 ΕΡΜΗΣ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

16:00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΕΛ

17:00 ΔΟΞΑ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

18:00 ΑΕΚ – ΑΕΖ

ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

19:00 ΑΕΛ – ΑΡΗΣ 

Βαθμολογία

  ΟΜΑΔΑ ΑΓΩ. ΓΚΟΛ ΒΑΘ.
1. ΑΠΟΕΛ 20 52-10 49 
2. ΑΕΚ 20 38-12 46
3. AEΛ 20 31-12 44   
4. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 20 45-15 43  
5. ΟΜΟΝΟΙΑ 20 40-28 38  
6. ΕΡΜΗΣ  20 25-31 28   
7. ΕΘΝΙΚΟΣ 20 33-32 27
8. Ν. ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 19-23 26 
9. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 22-23 23 
10. ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 20 22-38 20  
11. ΑΡΗΣ 20 18-40 15  
12. ΔΟΞΑ 20 8-29 11 
13. AEZ 20 19-50
14. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 20 18-43 6

Ζωντανά στην TV

ΤΡΙΤΗ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

CYTAVISION SPORTS 1

21:45 ΝΑΠΟΛΙΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ (Ζ)

CYTAVISION SPORTS 7

21:30 ΟΣΤΑΝΔΗΣΑΡΛΕΡΟΥΑ (Ζ)

NOVASPORTS 1

22:00 ΜΠΑΣΚΟΝΙΑΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Ζ)

NOVASPORTS 2

18:00 ΟΥΝΙΚΣΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ (Ζ)

20:00 ΖΑΛΓΚΙΡΙΣΤΣΣΚΑ (Ζ)

NOVA SPORTS 3

19:00 ΒΕΝΤΣΠΙΛΣΠΑΟΚ (Ζ)

NOVA SPORTS 5

19:00 ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ – ΜΑΚΑΜΠΙ (Ζ)

21:30 ΛΕ ΜΑΝ - ΑΒΤΟΝΤΟΡ ΣΑΡΑΤΟΦ (Ζ)

NOVA SPORTS  EXTRA

20:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Ζ)

PRIME TEL

20:15 ΑΛΑΒΕΣ – ΑΛΚΟΡΚΟΡΝ (Ζ)

Copyright © 2014. All Rights Reserved.