Διαστημική Ατλέτικο, έπιασε την Μπάρτσα!
17/02/2024 17:21

Η Ατλέτικο Μαδρίτης διέσυρε την δεύτερη καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος (5-0 την Λας Πάλμας) και έπιασε την Μπαρτσελόνα στους 51 βαθμούς!

Σαρωτική η Ατλέτικο Μαδρίτης στο πιο παραγωγικό της παιχνίδι της σεζόν, έκανε έναν πραγματικό περίπατο απέναντι στην Λας Πάλμας (5-0) και πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην αναμέτρηση με την Ίντερ για το Champions League.

Απέναντι στην δεύτερη καλύτερη άμυνα της La Liga, οι ροχιμπλάνκος είχαν εντυπωσιακή απόδοση και πλέον ισοβαθμούν στην τρίτη θέση με την Μπαρτσελόνα, αλλά με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Ο Γιορέντε με δύο γκολ από το πρώτο μέρος (15’, 20’) άνοιξε τον δρόμο για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, ενώ την σκυτάλη στην επανάληψη πήρε ο Κορέα, ο οποίος με άλλα δύο τέρματα πήγε το σκορ στο 4-0 (47’, 62’).

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ντεπάι τρία λεπτά πριν το τέλος (87’) σε μία εντυπωσιακή εμφάνιση από την Ατλέτικο Μαδρίτης, που έφτασε στο πιο παραγωγικό της βράδυ παίζοντας χωρίς Μοράτα και Γκριεζμάν.