Κύπριοι παίκτες: Ο απολογισμός των 14 διεθνών μας στο εξωτερικό
26/02/2024 11:33

Αρκετοί διεθνείς της Εθνικής Ανδρών που παίζουν στο εξωτερικό, αγωνίστηκαν το προηγούμενο τριήμερο που μας πέρασε με τις ομάδες τους.

Αναλυτικά ο απολογισμός των διεθνών μας που παίζουν στο εξωτερικό:

Αλεξάντερ Γκόγκιτς: Αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα της ομάδας του, της Σεντ Μίρρεν η οποία κέρδισε με 2-0 την Σεντ Τζόνστον για την Πρέμιερ Λιγκ Σκωτίας.

Ανδρέας Καρώ: Αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του εντός έδρας αγώνα της Μακάμπι Πεταχ Τίκβα με Χάποελ Τελ Αβίβ. Η ομάδα του κέρδισε με 3-0 για το πρωτάθλημα Ισραήλ.

Γρηγόρης Κάστανος: Αγωνίστηκε για 72 λεπτά στην ήττα της Σαλερνιτάνα με 2-0 από την Μόντσα.

Έκτωρ Κυπριανού: Αγωνίστηκε για 29 λεπτά με την Πίτερμπορο στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Κέιμπριτζ σε αγώνα για τη League 1 Αγγλίας.

Ζοέλ Μολ: Ήταν βασικός στη νίκη της Σερβέτ με 1-0 επί της Σερβέτ για το ελβετικό Πρωτάθλημα.

Ιωάννης Πίττας: Δεν ήταν στην αποστολή στο φιλικό παιχνίδι της ΑΪΚ Στοκχόλμης με την Κάρλμπεργκς στο φιλικό 1-1.

Κωνσταντίνος Λαϊφης: Αγωνίστηκε 90 λεπτά στην ήττα της Σταντάρ Λιέγης από τη Ρογιαλ Ουνιον για το βελγικό Πρωτάθλημα.

Κώστας Πηλέας: Έμεινε στον πάγκο στην λευκή ισοπαλία του Πανσερραϊκού με τον Ατρόμητο.

Λοϊζος Λοϊζου: Έμεινε στον πάγκο της Χέρενφεν στη νίκη με 4-0 της ομάδας του επί της Βόλενταμ για το ολλανδικό πρωτάθλημα.

Μαρίνος Τζιωνής: Δεν ήταν στην αποστολή της Κάνσας Σίτι στην πρεμιέρα της στο Πρωτάθλημα MLS στις ΗΠΑ κόντρα στην Χιούστον Ντινάμο με το αποτέλεσμα να είναι 1-1.

Νικόλας Ιωάννου: Αγωνίστηκε για 70 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 της Κόμο με την Πάρμα για τη Serie B’.

Πιέρος Σωτηρίου: Έπαιξε για 72 λεπτά στην πρεμιέρα της Χιροσίμα στο Πρωτάθλημα Ιαπωνίας και στη νίκη με 2-0 επί της Ουράβα Ρεντς.

Σταύρος Γαβριήλ: Αγωνίστηκε στο Βελγικό Πρωτάθλημα Challenger Pro League και στην εκτός έδρας ήττα της Ζούλτε Βάρεγκεμ με 2-1 από την Φρανκς Μπορέν.

Στέλιος Ανδρέου: Αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα της Σαρλερουά με την Γκενκ για το βελγικό πρωτάθλημα και την ήττα με 1-0